Nowości
Między Chrystusem a Antychrystem
Między Chrystusem a Antychrystem

39,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
PRZEDSPRZEDAŻ! Lincz na Kardynale.
PRZEDSPRZEDAŻ! Lincz na Kardynale.

15,00 zł

szt.
ULMOWIE. Sprawiedliwi i błogosławieni.
ULMOWIE. Sprawiedliwi i błogosławieni.

44,90 zł

Cena regularna: 54,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
CUD nieśmiertelności. Co będzie po życiu ziemskim.
CUD nieśmiertelności. Co będzie po życiu ziemskim.

48,50 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 48,50 zł
szt.
Tylko Prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI.
Tylko Prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI.

42,00 zł

Cena regularna: 54,90 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.

PRZEDSPRZEDAŻ! Lincz na Kardynale.

okładkaRGB.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

LINCZ NA KARDYNALE - Raport specjalny "Non Possumus. Imperatyw".

PRZEDSPRZEDAŻ!!! Premiera we wrześniu 2023 r. Prosimy o składanie zamówień w oddzielnym koszyku. Przy zamówieniu w przedsprzedaży razem z innymi pozycjami, całe zamówienie zostanie wysłane po wydaniu Raportu.

Dla wielu Polaków, nie tylko katolików, był to wstrząs. W dniu 6 listopada 2020 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła komunikat, w którym ogłoszono że „w wyniku przeprowadzonego dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących przeszłości kardynała Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego następujące środki dyscyplinarne: zakaz uczestniczenia w jakiekolwiek celebracji czy spotkaniu publicznym; zakaz używania insygniów biskupich; pozbawienie prawa do nabożeństwa pogrzebowego w katedrze i pochówku w katedrze; wpłacenie przez kardynała odpowiedniej sumy pieniędzy na działalność Fundacji św. Józefa, powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski w celu wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych, pomocy psychologicznej oraz prewencji i kształcenia osób odpowiedzialnych za ochronę nieletnich”.
Publikacja Lincz na Kardynale powraca do dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w 2019 i 2020 roku, ujawniając również nieznane dotąd opinii publicznej fakty i dokumenty. Jest nie tylko zbiorem informacji na ten temat, ale przede wszystkim próbą ich wnikliwej analizy i odpowiedzi na pytanie: kto i w jaki sposób nas w tej sprawie oszukał?

Mamy głębokie przekonanie, że stała się krzywda, że został wydany werdykt w oparciu o dowody, które funkcjonują w przestrzeni publicznej, których albo brak, albo są nader wątpliwe.
Prof. Włodzimierz Suleja, historyk i wieloletni dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Stwierdzenie o współpracy z SB jest kłamliwym nonsensem. W takim kształcie, w jakim funkcjonuje ono w przestrzeni medialnej, nie znajduje żadnego potwierdzenia w stanie badań.
W przypadku kwestii o charakterze obyczajowym w przestrzeni publicznej, poza jednostkowym świadectwem o wątpliwej wiarygodności, brak jest jakichkolwiek konkretów.
Domagamy się zatem przedstawienia dowodów, opartych o jednoznaczne fakty a nie domniemania czy pomówienia. Dopiero wówczas będziemy w stanie przekonać się o zasadności wyroku – powziętego zaocznie i wydanego bez uzasadnienia – gdy dowiemy się, jaka była jego podstawa prawna w świetle prawa kościelnego, a także czy Kardynał Gulbinowicz miał możliwość odniesienia się do stawianych mu zarzutów i skorzystania z procedury odwoławczej.
List otwarty działaczy „Solidarności” w sprawie kard. Henryka Gulbinowicza.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl