Moc milczenia.





Opis
MOC MILCZENIA.
Autor: Kard. Robert Sarah, Nicolas Diat
Format 135x200 mm
Oprawa miękka
Ilość stron 349
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Rok wydania 2017
ISBN 978-83-7252-877-8
Do niezwykłej rozmowy o milczeniu Autorzy zaprosili dom Dysmasa de Lassus, generała Zakonu Kartuzów, od czterdziestu lat żyjącego w wielkiej ciszy kontemplacji.
Kardynał Sarah jest nauczycielem duchowości, który przemawia najpierw poprzez milczenie razem z Panem, poprzez głębokie zjednoczenie z Nim; dzięki temu naprawdę ma coś do powiedzenia każdemu z nas. Powinniśmy być wdzięczni Papieżowi Franciszkowi, że takiego nauczyciela duchowości postawił na czele Kongregacji odpowiedzialnej za liturgię celebrowaną w Kościele. Liturgia, tak samo jak interpretowanie Pisma Świętego, wymaga specyficznych umiejętności. Jednak gdy chodzi o liturgię, trzeba mieć na względzie także to, że specjalistyczna wiedza może przesłaniać istotę rzeczy, jeśli nie opiera się na głębokim wewnętrznym zjednoczeniu z modlącym się Kościołem, który od samego Pana wciąż na nowo uczy się kultu. Przy kardynale Sarahu, nauczycielu milczenia i modlitwy wewnętrznej, liturgia jest w dobrych rękach. – Benedykt XVI –
kard. Robert Sarah – urodzony 15 czerwca 1945 roku w Ourous w Gwinei. Święcenia kapłańskie przyjął w wieku 24 lat z rąk biskupa Raymonda-Marie Tchidimbo. 13 sierpnia 1979 roku został mianowany przez Jana Pawła II biskupem diecezji Konakry. W chwili przyjęcia święceń biskupich był najmłodszym biskupem rzymskokatolickim na świecie. Jako zawołanie biskupie wybrał zdanie Sufficit tibi gratia mea (Wystarczy ci mojej łaski).
Nicolas Diat – pisarz, autor monograficznej publikacji o pontyfikacie Benedykta XVI. Jego trzy pierwsze książki: L’Homme qui ne uoulait pas etre papę („Człowiek, który nie chciał być papieżem”, wyd. Albin Michel, 2014; Pluriel, 2018) oraz Bóg albo nic (Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 2016) i Moc milczenia: przeciw dyktaturze hałasu (Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 2017), napisane wspólnie z kardynałem Robertem Sarahem, odniosły sukces czytelniczy i spotkały się z niezwykle przychylnym przyjęciem krytyki. Wszystkie zostały przełożone na wiele języków.