Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie.

Dostępność: brak towaru

Opis

Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie

Autor Sebastian Karczewski
Format 145mm x 205mm
Oprawa miękka
Ilość stron 96
Wydawnictwo Veritatis Splendor
ISBN  978-83-932769-3-6

W orędziu, skierowanym do uczestników 55. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Włoch, Benedykt XVI napisał: „Pozostaje wyryte w naszych sercach świadectwo, jakie dał mój umiłowany poprzednik Jan Paweł II: z katedry cierpienia uczynił szczyt swego Magisterium”. 


Tajemnica cierpienia wpisana była w cały jego pontyfikat. Papież z Polski jakby na nowo odsłonił przed ludzkością tajemnicę cierpienia i śmierci. Ludziom, w których cierpienie, choroba i starość budzi irytację, a nawet strach, potrafił z proroczą mocą wskazać kierunek i właściwą drogę. 


Książka „Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie” to nie tylko dziennikarskie przypomnienie wydarzeń, które na ogół toczyły się z dala od telewizyjnych kamer. To również przypomnienie przesłania, które w pewien sposób streścić można w słowach zapisanych przez Jana Pawła II w Orędziu na XI Światowy Dzień Chorego:
„Dramatyczne pytania o sens cierpienia i śmierci, które – choć zeświecczona mentalność często próbuje lekceważyć lub całkowicie usunąć ze świadomości człowieka – pojawiają się w sercu każdej osoby i czekają na zadowalającą odpowiedź. Chrześcijanin, zwłaszcza gdy staje w obliczu ludzkich tragedii, jest wezwany do dawania świadectwa o pocieszającej prawdzie zmartwychwstałego Pana, który przyjmuje na siebie wszystkie krzywdy i cierpienia ludzkości, w tym również śmierć, i przemienia je w źródło łaski i życia. Prawdę tę trzeba głosić wszystkim ludziom na całym świecie”.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl